Hobby

Žhavé festivaly

Žhavé festivaly

Jestli je něco, co byste rozhodně měli, pak je to zkusit něco, co jste doposud nepoznali. Měli byste se například podívat na festival a to v rámci vaší dovolené v zahraničí. Jestli je něco, co byste rozhodně měli, pak je to zažít jeho podobu, která je rozhodně jiná, než u nás. Máme pro vás hned několik tipů, kam byste určitě měli zavítat.
živý koncert
Skvělé je například Španělsko. Ve Španělsku mají spoustu geniálních a hlavně zajímavých nápadů. Co například bitva zvaná La Tomatina? Není třeba se bát, jelikož tato bitva není nebezpečná. Nepoužívají se zde ani žádné střelné zbraně, jak by si mohli někteří myslet. Jedná se o trefování do druhých a to zralými rajčaty. Je ale potřeba aby se bitva hrála podle předem daných pravidel. Hra má tradici již od roku 1945. Koná se vždy každou čtvrtou srpnovou neděli a to na svátek svatého Ludvíka. Vesnice, kde se rajčatová bitva odehrává, se jmenuje Buňol a nachází se asi 40 km od Valencie. Při bitvě se vždy spotřebuje okolo 120 tun rajčat. Není se čemu divit, že bitva vždy přiláká davy turistů. Zúčastnit se může opravdu každý. Určitě doporučujeme tuto událost navštívit.
lidé na koncertu
Španělé rozhodně patří mezi ty, kteří mají zajímavé nápady. Jestli je ještě nějaký festival, který by vám určitě neměl uniknout, pak je to skákání přes ležící nemluvňata. Vždy se zúčastňují ti, kterým se v daném roce narodilo dítě. Novorozeně je položeno na matraci a je necháno na přeskakování ďáblu. Jedná se o člověka, který má na sobě ďáblův kostým. Přeskok má dítě ochránit a to před prvním hříchem.
Věřte, že nuda rozhodně nehrozí ani v Řecku. Na ostrově, zvaném Chios, se vždy rozpoutává válka mezi dvěma kostely. Jedná se o velkou světelnou show, kterou byste měli sledovat z bezpečné vzdálenosti. Po západu slunce se začnou pálit rakety a zvítězí ti, kteří jako první trefí zvon na kostele protivníka.
Existuje ale ještě jeden festival, který je rozhodně zajímavý a pouze pro silné jedince. Každý rok se koná v Itálii a to konkrétně v Alpách. Jeho účastníci jej tráví v síti na lanech a to hned ve výšce několika metrů. Mohou zde relaxovat, kochat se pohledem apod. Ti, kteří jsou akčnější, mohou po lanech i chodit.
Zajedete se i vy podívat alespoň na jeden z těchto festivalů? Rozhodně byste měli.