Peníze

Šetřete od koruny

Šetřete od koruny

  • Začněte v malém, ale často.

 
Dát stranou větší sumu je pro někoho těžké. Je proto jednodušší začít s menšími sumami, ale odkládat je častěji. Určete si nějakou fixní sumu, kterou vaše peněženka momentálně tolik nepocítí, a odložte si jí třeba každý týden.
kovové peníze

  • Stanovte si konkrétní cíle

 
Šetřit s představou letní dovolené nebo nového auta je mnohem jednodušší, než s pouhým vědomím, že byste měli. Vidina konkrétního lákavého cíle vás motivuje mnohem více, než čistě racionální důvody. Po čem toužíte? Kolik byste pro splnění toho snu museli týdně uspořit?

  • Půjčku si dobře promyslete. Pokud je nevýhodná, refinancujte ji.

 
Nevýhodná půjčka se vám může pořádně prodražit. Předtím, než v chvilkové finanční nouzi skočíte po první nabídce, věnujte čas i porovnání ostatních možností. Dnes už existují online srovnávače, které vám nejvýhodnější půjčku nebo hypotéku najdou během pár minut. Pokud jste už nevýhodnou půjčku uzavřeli, refinancujte ji. Ušetříte nemalé peníze. To samé platí pro hypotéku.
pozitivní symbol
 

  • Pečlivě prozkoumejte i možnosti povinného ručení.

Na povinném ručení ušetří až 85% řidičů. Jste mezi nimi? Dávejte pozor, kde se vaše peníze ztrácejí. Některé poplatky prostě platit musíte – pojištění, nájemné, povinné ručení, splátky hypotéky. Přesvědčte se ale, že platíte skutečně jen to, co musíte. Informujte se o nabídkách jiných společností, mějte jistotu nejvýhodnějšího výběru. Refinancujte, změňte poskytovatele.

  • Ujistěte se, že platíte jenom za využité služby

Další díra, přes kterou vám mohou unikat finance, jsou služby. Provoláte měsíčně skutečně těch 1000 minut, které jste si v paušálu zaplatili? Nebo by vám stačil mnohem levnější tarif? Vypište si své měsíční výdaje a popřemýšlejte, jestli by nešly zmenšit. Další možností je výhradní obsluha účtů přes internet vám ušetří i dvě stovky měsíčně.
 
 

Šetřete od koruny
Ohodnoťte příspěvek