Sport

Není boj jako boj

Není boj jako boj

Bojových sportů napočítáme na světě desítky. Při některých si vystačíte s vlastním tělem, na další potřebujete zbraň.
Mezi nejfrekventovanější bojové sporty v České republice patří:
·         Karate
·         Box
·         Kickbox
·         Judo
·         Capoeira
·         Aikido
·         Taekwondo
·         Jiu jitsu
·         Kung fu
·         Kenpo
 výcvik karate

Kajukenbo

Pokud se nemůžete rozhodnout, který z bojových sportů zvolit zkuste KAJUKENBO, kombinaci KArate, Juda, KENpa aBOxu. Toto bojové umění se zaměřuje jak na fyzickou, tak psychickou stránku bojovníka. Navíc si můžete být jisti, že Vám kajukenbo nebude jen pro zábavu. Jeho použití je totiž trénováno v autentickém prostředí za pomoci simulace reálných situací.
 boj ve vodě

Capoeira

Jste-li milovníky bojových umění a zároveň tance, staňte se „alunem“, tedy žákem CAPOEIRY. Z původní obrany otroků se stal tento bojový tanec, který je v Brazílii dodnes nejpopulárnějším sportem hned po fotbale. Při jeho tréninku se navíc dokonale odreagujete, jelikož se „tančí“, tedy vlastně „bojuje“, za doprovodu brazilské hudby.
 

Krav Maga

Jedním z největších hitů poslední doby mezi bojovými sporty je KRAV MAGA. Jedná se o izraelské umění, které se dodnes využívá pro výcvik bezpečnostních složek. Na rozdíl od většiny bojových sportů dbá na určitá nadstandartní etická pravidla. Člověk by se měl držet při zdi a dávat přednost paralyzujícím chvatům před těmi, kterými by mohl zranit jak sebe, tak útočníka.
 bruce lee socha

Bruce Lee

Nejznámějším propagátorem bojových umění se stal Bruce Lee. Díky svému bojovému i hereckému talentu mu bylo umožněno, aby si zahrál ve více než třiceti filmech. Je také tvůrcem svého vlastního bojového umění JEET KUNE DO, které se od ostatních vymezuje kreativitou a nespoutaností pravidly. Z toho důvodu je také těžké pochopit jeho princip. Sám Lee říká, že ho člověk pochopí až poté, co se naučí ostatní bojové sporty.
O zajímavých možnostech v rámci bojových umění pojednává dokumentární seriál z roku 2006 „Bojová umění očima vědy“.