Dovolená

Mexiko – ráj na zemi nejen pro gurmány

Mexiko – ráj na zemi nejen pro gurmány

V poslední době se hodně často mluví o zuřící válce mezi státem a drogovými kartely. Ano, jsou oblasti, kde není stoprocentně bezpečno, zvláště pro movité Evropany. Ale to je i v mnoha jiných zemích. Pokud ale přijedete do Mexika, ihned pocítíte, že jste jako návštěvník velmi vítán, místní lidé jsou velmi milí a hostů si skutečně váží. Prakticky vám splní opravdu vše, na co si vzpomenete. V hotelech si v žádném případě nemůžete stěžovat na nečistotu či neochotu personálu. Naopak, záplava hotelů, ať už v Mexickém zálivu nebo na západním pobřeží a Kalifornském zálivu, nabízí opravdu nádherný zážitek. Pokud dáváte přednost husté síti hotelů, máte rádi noční život a máte dostatek financí, poznejte Mexiko.
mexico city
Pláže

Tyrkysové vody Karibiku a sytě modré Cortézovo moře lemují bílé písečné pláže. K tomu si přičtěte žhavé slunce, ale i zasněžené horské masivy, chilli, tequilu, margaritu, indiánské tradice, kaktusy, sombrera, prostě ráj na zemi. Mexiko je skutečně krásnou s monumentálními památkami mayské a aztécké kultury. V Mexiku je tropické klima. Celoročně je zde velmi příznivé počasí. Průměrné teploty jsou kolem 28 stupňů. Nejjižněji položený tropický poloostrov Yuacatan je tvořen vápencovou plošinou a jeho pláže jsou vyhlášené. Kdo dává přednost klidnější dovolené, doporučuje se západní pobřeží, například severně od Acapulca město Puerto Vallarta.
sombrero a stará žena
Mexická kuchyně

Tato kuchyně je známa i u nás, je velmi vyhlášená, pestrá a vyhledávaná. Základní přísadou je kukuřice, která se používá k přípravě místní speciality, tortilly. Plní se fazolemi, masem, spoustou zeleniny a zapečeným sýrem. Přílohou je rýže, guacamole, salsa. Další varianty jídel jsou burritos, fajitas, nachos nebo chilly noc carne či tacos . Mexičané milují maso, zeleninu, ostrá jídla, zde si každý přijde na své a jistě si pochutná.

V Mexiku existují obrovské sociální rozdíly, korupce, ale i navzdory tomuto faktu můžete cítit v zemi pohodu a radost. Lidé jsou usměvaví a velmi pohostinní, stále tancují, mají velmi rádi hudbu. Patří mezi země s nejvyšším počtem festivalů. Tak tradiční, skvěle přátelskou a energickou atmosféru najdete právě zde, možná i proto je vyhledávanou destinací Střední Ameriky.